Fundacja Idee Społeczne

Nasze działania

Projekt zakończony

Łódź dostępna na spacery

logotypy projektowe

"Łódź dostępna na spacery" to projekt grupy nieformalnej „Odetchnij w Łodzi", zapraszający do udziału w turystyce miejskiej. Jest on o tyle wyjątkowy, że udostępnia przestrzeń miejską tym, którzy nie zawsze mogą się w niej odnaleźć z różnych względów: brak wyraźnie oznaczonej infrastruktury, brak czasu czy możliwości finansowych. Wychodzimy naprzeciw potrzebom osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów, osób starszych, dzieci z różnego rodzaju chorobami czy ograniczeniami, zapraszając ich do wspólnego eksplorowania przestrzeni miejskiej.

Kluczowym słowem jest dla nas dostępność - chcemy pokazać, że piesza turystyka miejska w Łodzi może się odbyć nie tylko bez stresu, ale z wielką przyjemnością dla prowadzących i odbiorców!

Łódź czeka z niecierpliwością nie tylko na turystów z całego świata, ale przede wszystkim na swoich mieszkańców, którzy tworzą żywą tkankę naszego niesamowitego miasta!

W ramach projektu stworzyliśmy mapkę Piotrkowskiej dostępnej na spacery.

Mapka Piotrkowskiej dostępnej na spacery

Uważamy, że przestrzeń miejska może być dostępna dla wszystkich. Wybierając się na spacer po ulicy Piotrkowskiej, możesz czuć się bezpiecznie, jeśli chodzi o podstawy: gdzie można uzupełnić zapasy najlepszej łódzkiej kranówki, gdzie usiąść, żeby odpocząć czy skorzystać z toalety.

Z mapką możesz iść na spacer po ulicy Piotrkowskiej bez troski o zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Zespół odetchnij w Łodzi :)

zespół
Paweł Marczak, Monika Dąbrowska, Karolina Fijołek-Głowacka